Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Poniedziałek, 2020-06-01

Imieniny: Gracji, Jakuba

Informacje na czas zawieszenia zajęć

Artykuły

Świadome kreowanie wizerunku w Internecie

2020-05-31
Powiększ zdjęcie

Jak cię widzą, tak cię piszą - to powiedzenie można również odnieść do naszej działalności w internecie. To, co robimy w sieci wpływa na to, jak odbierają i oceniają nas inni użytkownicy.
W internecie mogą nas zobaczyć wszyscy. Warto więc zwracać uwagę na to, jakie treści zamieszczamy, co piszemy o sobie, jakie wstawiamy zdjęcia, co i w jaki sposób komentujemy. A najważniejsze, by pamiętać, że W INTERNECIE NIC NIE GINIE!!!
Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku instruktażowego opowiedzianego w ciekawy
i przystępny sposób: https://youtu.be/hFZSQgrEzMo

Czytaj więcej o: Świadome kreowanie wizerunku w Internecie

Konkurs z wychowawcami w roli głównej

2020-05-31
Powiększ zdjęcie

Drodzy wychowankowie

Niedawno p. Agnieszka Janicka-Wrzecinkowska udowodniła Wam, publikując swoje zdjęcie z dzieciństwa, że my wychowawcy też kiedyś byliśmy piękni i młodzi. Teraz chcemy przekonać Was, że były z nas również  pocieszne bobasy! Zamieszczamy więc nasze zdjęcia  z wczesnego dzieciństwa i przy okazji ogłaszamy konkurs

ZGADNIJ, KTO  TO JEST?

Każde z zamieszczonych zdjęć opatrzone jest numer od 1 do 7. Wasze zadanie to odgadnięcie, kogo w dzieciństwie przedstawia każde ze zdjęć! kto ukrywa się pod zdjęciem nr 1, 2 itd.?

 

Czytaj więcej o: Konkurs z wychowawcami w roli głównej

Jak zwiększyć pamięć i koncentrację

2020-05-27
Powiększ zdjęcie

JAK ZWIĘKSZYĆ PAMIĘĆ I KONCENTRACJĘ?
(szczególnie przydatne teraz, dla MATURZYSTÓW!)

Dobra pamięć i umiejętność koncentracji na wykonywanym zadaniu jest nam potrzebna codziennie, niemal w każdej sytuacji. Zapewne teraz, w tych niecodziennych warunkach, w jakich przyszło nam żyć, nie jest Wam łatwo uczyć się i realizować zadania związane z edukacją. Może przydadzą się Wam podane poniżej sposoby na lepszą pamięć i koncentrację? Chciałabym przedstawić Wam niektóre z nich:

Czytaj więcej o: Jak zwiększyć pamięć i koncentrację

Filmy, które warto obejrzeć

2020-05-25

Obecna sytuacja, która częściowo wyeliminowała nas z życia społecznego spowodowała, że mamy więcej czasu wolnego. Warto spożytkować go na obejrzenie wartościowych, a w mojej skromnej opinii, fenomenalnych filmów!
 
„Życie jest piękne”
Główny bohater trafia ze swoją rodziną do obozu koncentracyjnego we Włoszech. Chcąc zaoszczędzić swojemu synkowi okrucieństwa życia obozowego stara się go przekonać, że to co się dzieje to tylko gra. Poruszający do łez i zabawny film.

 

Czytaj więcej o: Filmy, które warto obejrzeć

Etykieta przy telefonie

2020-05-23
Powiększ zdjęcie

Czy pamiętamy jeszcze, że zasady dobrego wychowania obejmują także korzystanie z dóbr technologii?
Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie BEZ TELEFONU, ale nie każdy moment używania tego ułatwiającego życie urządzenia - jest dobry.
Na pewno nie raz „skazani” byliście na sytuacje, gdy:
- wszyscy pasażerowie autobusu czy tramwaju musieli słuchać muzyki z telefonu jakiegoś „melomana” (nie zawsze takiej, jaką chcieliby słuchać),
- „przeżywaliście” perypetie miłosne stojącej obok Was dziewczyny i słuchaliście rad, jakich telefonicznie udzielała jej koleżanka,
- towarzyszyliście telefonicznej wymianie przepisów kucharskich pomiędzy dwiema gospodyniami domowymi,
albo jakiś miły kolega lub koleżanka postanowił/-ła w środku nocy sobie z Wami porozmawiać!

Żeby nie wyjść na osobę nieokrzesaną i niekulturalną- warto przyswoić sobie kilka prostych zasad dotyczących korzystania z telefonu komórkowego:

Czytaj więcej o: Etykieta przy telefonie