Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Wtorek, 2019-02-19

Imieniny: Bettiny, Konrada

Konkurs Przyrodniczo - Techniczny "Od przyrodnika do technika"

 

 

Zapraszamy do udziału w I edycji Konkursu Przyrodniczo – Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika” organizowanej przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu, pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika, Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego oraz Pana Janusza Zemke, Posła do Parlamentu Europejskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz klas drugich i trzecich szkół gimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Celem Konkursu Przyrodniczo – Technicznego jest uwrażliwienie młodzieży na problemy związane z ochroną środowiska przyrodniczego, zwrócenie uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska integrującej się Europy, rozwijanie poczucia współodpowiedzialności za środowisko naturalne, a także rozwijanie zainteresowań zawodowych uczniów i podkreślenie znaczenia zawodów technicznych.


Konkurs Przyrodniczo – Techniczny składa się z trzech etapów:

  • Etap I – pisemny: „Test EKO” przeprowadzany jest przez szkoły na podstawie przesłanych przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska 20 pytań testowych. Pytania będą dotyczyły następujących kategorii: Środowisko i technika, Zielony krajobraz, Czysta energia, Zwierzęta towarzyszące i Unia Europejska. Rozegrany zostanie do 16 marca 2018 r.

       Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wypełnionego protokołu z przebiegu I etapu (eliminacje szkolne) do 23 marca 2018 r.:

  • faxem 56 62 305 70
  • pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@zsis.edu.pl
  • w wersji papierowej na adres: Zespół Szkół Inżynierii Środowiska, ul. Batorego 43/49, 87-100 Toruń

          ~> w temacie e-mail lub na kopercie: Konkurs Przyrodniczo - Techniczny

  • Etap II „Świat wokół mnie” (odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. o godz. 10:00) – pisemny; biorą w nim udział uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji przeprowadzonych w szkołach (od 1 do 5 uczniów z każdej szkoły).
  • Finał konkursu czyli III etap „DIY czyli zrób to sam” (odbędzie się 25 kwietnia 2018 r.) polega na wykonaniu przez 6 najlepszych uczniów, wytypowanych na podstawie testu II etapu konkursu, zadań na stanowisku wykorzystując dostępne wskazówki w ramach w/w 5 kategorii.

 

Pliki do pobrania

- Regulamin Konkursu Przyrodniczo - Technicznego "Od przyrodnika do technika"

- Zagadnienia na Konkurs Przyrodniczo - Technicznego "Od przyrodnika do technika"