Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Sobota, 2020-12-05

Imieniny: Kryspiny, Norberta
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Plebiscyt na Toruńską Legendę i Wydarzenie 100-lecia

2020-10-22
Powiększ zdjęcie

Do 15 listopada 2020 r. przedłużony został termin głosowania w plebiscytach z okazji stulecia powrotu Torunia do wolnej Polski. Każdy może zagłosować na Toruńską Legendę Stulecia i Toruńskie Wydarzenie Stulecia!

Komitet Organizacyjny Obchodów 100.rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski zaprasza do udziału w plebiscycie na "Toruńską Legendę Stulecia", w którym wybierzemy osobę najbardziej zasłużoną dla Torunia w minionym stuleciu oraz do udziału w plebiscycie na "Toruńskie Wydarzenie Stulecia", gdzie mieszkańcy będą typować epizod o największym znaczeniu z historii ostatnich stu lat naszego miasta.
Głosowanie w plebiscytach trwa do 15 listopada 2020 roku, a odbywa się przez wysłanie wiadomości SMS (osobno na Legendę i na Wydarzenie) na nr 4321. Więcej informacji na https://www.torun.pl/plebiscyt

Lista propozycji wraz z kodami SMS

Ps. Spójrzcie na pozycję W 28 na liście Toruńskie Wydarzenie Stulecia

Czytaj więcej o: Plebiscyt na Toruńską Legendę i Wydarzenie 100-lecia

Dzień Krajobrazu

2020-10-22
Powiększ zdjęcie

W 2016 r. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła 20 października Dniem Krajobrazu. W odpowiedzi na inicjatywę GDOŚ w 2017 r. Rada Europy ogłosiła 20 października Międzynarodowym Dniem Krajobrazu. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było "Drzewo w krajobrazie". W ramach obchodów Dnia Krajobrazu uczniowie klasy 2 Ap odbyli „spacer krajobrazowy”. W poszukiwaniu informacji na temat występujących w Toruniu drzew, ich wieku i warunków siedliskowych przeszli trasę od ulicy Batorego po Ogród Zoobotaniczny, po drodze mijając ul. Wojska Polskiego, Wały gen. Sikorskiego, Aleję Solidarności, Dolinę Marzeń, Muzyczny Plac Zabaw.
Uczniowie wykonali także gazetkę, by podkreślić znaczenie drzew w kształtowaniu lokalnego krajobrazu.

Czytaj więcej o: Dzień Krajobrazu